Tarihçe

60 senelik sanayi geçmişi olan bir Ailenin bu tecrübesinden ilham alarak 2010 yılında Tuzla’da kurulan ELA KİMYEVİ MADDELER, plastik sektörüne yönelik geliştirdiği ürünleriyle sektöre güçlü bir giriş yapmıştır. Bugün 48 Bin ton plastifiyan üretim kapasitesine sahip olan ELA, plastik hammadde sektöründe lider firmalardan biri olmakla birlikte, ihracat satış sıralamasında alanında ilk 3 firmadan biridir.

2016 yılında Ar-Ge çalışmalarına başlanan Toz Boya Polyester Reçinesi’nin deneme üretimlerini Tuzla’da ki tesisinde gerçekleştiren şirketimiz, ELARESIN markasıyla boya sektörüne de üretici kimliğiyle adımını atmıştır. Aynı yıllarda Dilovası, GEBKİM’ de yatırımına başladığı 18.500 metrekare alana sahip 2. tesisi 2021 yılında tamamlamış ve bununla birlikte Polyester Reçine üretim kapasitesini yıllık 32 Bin tona çıkarmıştır. 2. faz ünitenin de tamamlanmasıyla orta vadede toplamda 60 Bin ton üretim kapasitesine ulaşılmak hedeflenmektedir.

Tüm ürünlerinde REACH sertifikalarına sahip olan ELARESIN, aynı zamanda tesiste ISO 9001 Kalite ve OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği yönetim sistemlerini uygulamaktadır. Nitelikli ekibiyle 10 yılı aşkın süredir ürün portföyünü geliştirerek paydaşlarına yeni çözümler geliştirmeye devam eden firmamız, bu vizyon çerçevesinde yeni yatırımlarıyla büyümeye devam etmektedir.